SU KUYUSU (HİSSE) [AFRİKA -ASYA - ARAKANLI KAMPLARI[BANGLADEŞ]

Sepete Ekle

 • Su kuyularımız ihtiyaç olan, seçilen bölgelerde halkın istifade edebileceği konumlarda açılıyor. Jeoloji mühendisleri tarafından rezervleri tespit edilen sular, minimum 10-15 yıllık ihtiyaca cevap verecek şekilde seçiliyor ve yakınlarına aynı rezervden su çekilmesine neden olacak bir başka kuyunun açılmamasına özen gösteriliyor.
   
 • Su kuyularımız kuyunun tür ve konumun durumuna göre 8-12 hafta içerisinde açılabiliyor.
   
 • Her aşaması itina ile fotoğraflanan kuyuların açılışı ise video çekimi ile gerçekleşiyor. Kuyunun bilgi ve görselleri sizlere e-mail ya da Whatsapp üzerinden gönderilebiliyor.
   
 • Hisseli kuyularda hisse tamamlandığında kuyu açılıyor. Bu bazen 6 ayı geçebiliyor. Kuyu açılırken yanına dikilecek tabelada hisse sahiplerinin isimlerine yer veriliyor.

  Hisse kuyularında ihtiyaçlı ve öncelikli bölgeye göre ilk tamamlanan hisse ile kuyu açılıyor.

Neden su kuyusu açtırmalıyım?
 

Sevdiklerinin adını yaşat!
 

Uzak diyarlarsa da sevdiklerinizin ismi yaşasın. Ondan bir parça olsun.
 

Vefat eden yakınlarınız için sevap kapısı: Su kuyusundan istifade eden mazlumların şükrü dahi amel defterine yazılır. Ne demiş Taptuk Emre: “Bir garibin duasına gir, kurtarırsa o kurtarır…”
 

Afrika’da binlerce Müslüman temiz suya kavuşmayı bekliyor. Binlerce Müslüman çocuk da çamurlu su içiyor. Üstelik bu kirli sular tifo dizanteri gibi çocuk ölümlerine sebebiyet veren amansız hastalıklara neden oluyor. Onlara temiz su ikram etmek bir nevi çocuklar için hayat bahşetmek gibi. Çocuk ölümlerinin azalmasına yardımcı olduğunuz için de ecir alırsınız…

Allah yapacağınız hayrı kabul etsin. Amin

📸Aynı kampanyaya, tek seferde 100₺ ya da üzeri bağışta bulunduğunuz taktirde fotoğraf gönderimi,
📽▶️ 1000₺ ve üzeri bağışlarda ise video gönderilir.