SU KUYUSU ASYA [ARAKANLI KAMPLARI - BANGLADEŞ]

Sepete Ekle

  • Su kuyularımız ihtiyaç olan, seçilen bölgelerde halkın istifade edebileceği konumlarda açılıyor. Jeoloji mühendisleri tarafından rezervleri tespit edilen sular, minimum 5-10 yıllık ihtiyaca cevap verecek şekilde seçiliyor ve yakınlarına aynı rezervden su çekilmesine neden olacak bir başka kuyunun açılmamasına özen gösteriliyor.
  • Su kuyularımız kuyunun tür ve konumun durumuna göre 1,5 ila 3 ay içerisinde açılabiliyor.
  • Her aşaması itina ile fotoğraflanan kuyuların açılışı ise video çekimi ile gerçekleşiyor. Kuyunun bilgi ve görselleri sizlere e-mail ya da Whatsapp üzerinden gönderilebiliyor.

İnsan yaşamı, hayatının devamı ve sağlığı için kan ne kadar önemli ise, canlı cansız tüm varlıklar içinde su o kadar önemlidir. Ne yazık ki bilinçsiz bir şekilde kullandığımız doğamız gittikçe kirlenmekte, temiz ve içilebilir su kaynakları azalmaktadır. Özellikle temiz su kaynaklarına ulaşamamanın sonuçları olarak salgın ve bulaşıcı hastalıklar, ya ölümleri artırmış; ya da insanların sağlık problemlerini çoğaltarak sakat ve yatalak kalmalarına neden olmuştur. 

Diğer yandan birçok Müslüman ülkesi susuzluğa karşı büyük bir savaş vermektedir. Bunlardan bir tanesi de Arakanlı Kamplarında’ daki Müslüman kardeşlerimizdir. Onların bu derdine birazcık olsun deva olabilmek için, kolları sıvadık. Arakan'daki evlerinden çıkarılan bir çok Arakanlı Rohingya Müslümanı şuan zor şartlar altında yaşam veriliyor. Arakan'a sınır araf bölgelerindeki bu kampların yüzlercesi komşu devlet hükümetlerinin de umursamazlığını eklerseniz oldukça zor durumda. Arakan (Myanmar) sınırındaki Teknaf ve Ukhiya bölgelerinde yaşayan Arakanlı  Müslümanlar Bangladeş hükumetinin kendilerine sahip çıkmadığından da dert yanıyor.

📌❗Eğer ödemeniz başarısız oluyorsa veya yurt dışı kartınızla ödeme yapmak isterseniz.Weepay ile ödeme yapmayı deneyin
💳Buraya tıklayarak 👉 Weepay linkimiz üzerinden ödeme gerçekleştirebilirsiniz.👈
💳Weepay yurtdışı yapılan ödemelerde otomatik olarak %6 işletim ücreti almaktadır. Ödeme yapacağınız tutara bu ücret otomatik olarak yansıtılmıştır.