Bağış Sepetiniz
Sepetiniz şu anda boş

SU KUYUSU AFRİKA

Şimdi Bağışlayın

TL

 (Rakamı değiştirerek bağış miktarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.)


Online bağış sistemimiz ile ilgili bilgi ve destek almak için Whatsapp numaramız:  0 533 162 1299


  • enlightenedSu kuyularımız ihtiyaç olan, seçilen bölgelerde halkın istifade edebileceği konumlarda açılıyor. Jeoloji mühendisleri tarafından rezervleri tesbit edilen sular, minimum 5-10 yıllık ihtiyaca cevap verecek şekilde seçiliyor ve yakınlarına aynı rezervden su çekilmesine neden olacak bir başka kuyunun açılmamasına özen gösteriliyor.
  • yesSu kuyularımız kuyunun tür ve konumun durumuna göre 1,5 ila 3 ay içerisinde açılabiliyor.
  • mailHer aşaması itina ile fotoğraflanan kuyuların açılışı ise video çekimi ile gerçekleşiyor. Kuyunun bilgi ve görselleri sizlere e-mail ya da Whatsapp üzerinden gönderilebiliyor.

Neden su kuyusu açtırmalıyım?

heartSevdiklerinin adını yaşat!

Uzak diyarlarsa da sevdiklerinizin ismi yaşasın. Ondan bir parça olsun.

angelVefat eden yakınlarınız için sevap kapısı: Su kuyusundan istifade eden mazlumların şükrü dahi amel defterine yazılır. Ne demiş Taptuk Emre: “Bir garibin duasına gir, kurtarırsa o kurtarır…”

enlightenedDevam eden sadakadır. Sadaka-i cariye, devam edegelen sadakadır. Su kuyusu başında istifade edenler olduğu sürece, hayvanların bile istifadesinden kişiye hayır ve iyilikten bir pay vardır.

enlightenedAfrika’da binlerce Müslüman temiz suya kavuşmayı bekliyor. Binlerce Müslüman çocuk da çamurlu su içiyor. Üstelik bu kirli sular tifo dizanteri gibi çocuk ölümlerine sebebiyet veren amansız hastalıklara neden oluyor. Onlara temiz su ikram etmek bir nevi çocuklar için hayat bahşetmek gibi. Çocuk ölümlerinin azalmasına yardımcı olduğunuz için de ecir alırsınız…

Allah yapacağınız hayrı kabul etsin. Amin