İFTAR YETİM AİLESİ

Sepete Ekle

SURİYE’DE YETİMLERE ÖZEL İFTAR VERMEK İSTER MİSİNİZ?
 

Suriye’de yetim ailelerine yönelik iftar çalışmamız başladı.
 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da hat bölgesi, savaş alanlarına yakın aileler ile kimsesiz yetim ve muhacir ailelerini öncelemeye devam ediyoruz. Bu haseple İdlib’de yetim ailelerine yönelik iftariye çalışması başlattık.

Rasulullah s.a.v şöyle buyurdu: “Bir kimse, Müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teala onu mutlaka cennete koyar”. (Tirmizî, Birr 14.)

Ey kardeşim sen yetimi evine yemeye götürmeyi bırak yetimin ayağına kadar bizzat onun evine dahi yemek götürmüş olacaksın. Kalbinin yumuşamasını isteyen yumuşak bir kalp ile Allah’a yakınlığı arzulayan kardeşim rasulullah s.a.v’in şu sözünü  dinle: “Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini /isteğinin Allah tarafından yerine getirilmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” [Ravi: Hz. Ebud Derda (R.A)]

Onlar, seve seve yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler. (İnsan – 8)
 

3-4 kişilik yetim ailesi için hazırlanmıştır. İftar menüsünde 1’i etli 3 çeşit yemek bir çeşit tatlı bulunmaktadır. Hurma, salata, su ve içecek de iftar menümüzde yer almaktadır.