ACİL YARDIM ÇAĞRISI (1 Poşet Ekmek 6₺)

Sepete Ekle

Acil ihtiyaç Çağrısı

Savaşın vurduğu Suriye'de mazlum halkın ihtiyaçlarının en başında ekmek geliyor... 1 torba* ekmek 6₺ , sen de destek ol! Kardeşlerine sahip çık mazlumların yaralarını sar. Acil ihtiyaç çağrımıza kayıtsız kalma! Kim bir Müminin ihtiyaç ve sıkıntısını giderirse Allah da onun ihtiyaç ve sıkıntısını giderir...

Rasulullah s.a.v buyurdu ki: "Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu (düşmana) teslim etmez. Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir Müslümanı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter."

(Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58.)

 

Siz de kardeşlerinizi yurtlarından çıkarılmış kardeşlerinizi ekmeksiz bırakmayarak bu hayra ortak olmak istemez misiniz?
Suriye’de açlıkla mücadele veren mazlum, yoksul ve yetimlere gıda yardımlarımız aralıksız devam etmektedir. Siz de kardeşlerinize yardım elinizi uzatın...
* Poşetin içinde gramajına (400-450gr) göre 6 veya 8 adet lavaş tipi ekmek bulunmaktadır. Yerel dilde "Rabta" denilmektedir.
Ekmeğin gramajı 75 - 80gr arası gelmektedir.

📸Aynı kampanyaya, tek seferde 100₺ ya da üzeri bağışta bulunduğunuz taktirde fotoğraf gönderimi,
📽▶️ 1000₺ ve üzeri bağışlarda ise video gönderilir.
Fotoğraf gönderimi için bir seferde en az 15 EKMEK bağışı gerekmektedir.