SÜT KEÇİSİ (AFRİKA)

Sepete Ekle

Afrika'da kalıcı geçim kaynakları projelerimiz devam ediyor. Koli ve gıda dağıtmak yerine yoksul ailelerin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç sahibi yoksul ailelere süt keçileri hediye ediyoruz.
 

Açlık, kuraklık ve iç savaşlarla mücadele eden Afrika kıtasında sürdürülebilir projelerimizin başında "Afrikalı ailelere süt keçisi" kampanyamız devam ediyor. Yoksulluğa karşı istihdam alanı oluşturacak projelerimizi başta Nijer, Kamerun,  Burkina Faso, Çad ve Uganda olmak üzere bir çok ülkede hayata geçirdik.

Nasıl yapıyoruz. Durumları tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerden süt keçisi yetiştirip geçimini bu yolla sağlamak isteyenlere bir erkek 2 dişi olmak üzere toplamda 3 adet süt keçisi hediye ediyoruz.  Böylelikle bir ailenin günlük ihtiyaçlarını karşılamaya ve kendilerini geçindirmeye yeterli oluyor. (300 USD toplamda 3'ü )
 

Afrika'da geçim kaynaklarını sürekli hale getirmeye çalışıyoruz.
 

Süt keçisi kampanyası, kalıcı geçim kaynağı sağlamak adına bizim için oldukça önemli bir proje. Bağışçılarımız sayesinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzlerini güldürüyor, geçimlerine destek oluyor onların hayır dualarını alıyoruz. Uzaktaki renkleri dilleri farklı olan Müslüman kardeşlerinden gelen hayır ile bir kez daha İslam kardeşliğini perçinlemiş oluyoruz.
 

📸 Fotoğraf gönderimi, ve 📽▶️ video gönderimi için en az 1 keçi bağışlanması gerekmektedir.